سوهان برقی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

سوهان برقی

سوهان برقی، سریال ناخن کاری را وارد فصل جدیدی کرد! وسیله‌ای کاربردی که به ناخن‌کارها اجازه می‌دهد فرایند کاشت ناخن را در حداقل زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام دهند. اگر تا مدتی قبل، پرداخت ناخن‌ها با استفاده از سوهان‌های مکانیکی و دستی، مستلزم صرف زمان طولانی بود، سوهان برقی این فرایند زمان‌بر را حالا به یک نوستالژی تبدیل کرده است!

سوهان برقی چه کاری انجام می‌دهد؟

فرم‌دهی به ناخن‌ها و ایجاد حالات مطلوب در آن‌ها، اصلی‌ترین کارکرد سوهان برقی به‌عنوان یک ابزار کاشت ناخن است. به همین دلیل از این دستگاه در انواع عملیات روی ناخن مثل کاشت، مانیکور، پدیکور و لاک‌ژلیش استفاده می‌شود.

اجزا و سازوکار سوهان برقی

آشنایی کافی با عملکرد سوهان برقی و همین‌طور اجزای مختلف آن، شرط اول استفاده از آن است. استفاده از این دستگاه بدون دانش کافی، می‌تواند آسیب‌های جدی به ناخن‌ها وارد کرده و آن‌ها را تا مدت‌ها، از ریخت و فرم مطلوبشان دور کند.
سوهان برقی، از جهاتی سازوکاری شبیه به یک دریل دارد. خود سوهان، دارای بدنه استوانه‌ای فرم به نام قلم است که یک مته روی آن سوار می‌شود. به این مته که نقش اصلی را در عملیات سوهان‌کاری ناخن ایفا می‌کند، سر سوهان می‌گویند که از لحاظ جنس و شکل، انواع مختلفی دارد. درواقع مهم‌ترین جنبه‌ی استفاده صحیح از دستگاه، آشنایی با انواع سر سوهان است که باید آن را با توجه به نیاز و هدف انتخاب کنیم.
به‌طورکلی این دستگاه در دو مدل خانگی و سالنی در معرض انتخاب خریداران قرار می‌گیرد. مدل سالنی، برای امور حرفه‌ای که انجام آن‌ها مستلزم تخصص و تنوع زیاد است، گزینه مناسب‌تری است و به همین دلیل، موتور آن، عملکرد قوی‌تری در مقایسه با سوهان برقی خانگی دارد. قدرت موتور دستگاه، بر مبنای تعداد چرخش مته در هر دقیقه سنجیده می‌شود و این مهم‌ترین معیار در ارزیابی کیفیت دستگاه قلمداد می‌شود.
نکته دیگر درباره ساختار دستگاه این است که بدنه یا همان قلم سوهان برقی خانگی در مقایسه با سوهان برقی سالنی، قدری قطورتر است. این تفاوت به دلیل تعبیه‌ی موتور سوهان، درونِ قلم اکثر دستگاه‌های خانگی است. درحالی‌که موتور سوهان‌های برقی سالنی، معمولاً قطعه‌ی مستقلی از قلم است که همین امر باعث می‌شود سوهان برقی سالنی، قلم ظریف‌تر و سبک‌تری داشته باشد. ضمناً این سوهان‌ها معمولاً دارای یک مَقَر هستند که در مواقع عدم نیاز، می‌توان قلم را روی آن‌ها گذاشت. مجموعه این ویژگی‌ها، کارکرد بهتر و انعطاف‌پذیری بیشتر را برای دستگاه سالنی به ارمغان می‌آورد.
دور موتور، عدم لرزش، وزن، کیفیت بدنه و باتری‌خور بودن، از مهم‌ترین معیارها در تعیین قیمت سوهان برقی هستند.

بایدونبایدهای استفاده از سوهان برقی

داشتن اطلاعات کلی درباره سوهان برقی، برای کار با این دستگاه به‌تنهایی کافی نیست. استفاده از این ابزار، مستلزم آن است که دوره‌های آموزش تخصصی ناخن‌کاری را بگذرانید و کار با دستگاه را به‌طور عملی، تجربه کنید. مجدداً یادآوری می‌کنیم که یکی از مهم‌ترین موارد برای استفاده از سوهان برقی، آشنایی با انواع سر سوهان‌هاست پس سعی کنید دانش کامل و به‌روزی در این زمینه داشته باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم