سوهان برقی و انواع سر سوهان؛ بخش اول

سرسوهان

سوهان برقی به‌عنوان یک ابزار کاشت ناخن، نقش مهمی درعملیات زیبایی ناخن‌ها ایفا می‌کند. مهم‌ترین جزء سوهان برقی که کیفیت نتیجه کاربهآن بستگی دارد، سر سوهان است. یعنی همان مته‌ای که روی قلم سوهان برقی سوار می‌شودو برای اموری مثل شکل‌دهی، پاک کردن و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به نقش بسیار مهم سر سوهان و انواع مختلف آن، تصمیم گرفتیم که این مطلب نیل آذین را به معرفی انواع سر سوهان اختصاص دهیم. به‌طورکلی سر سوهان‌ها را بر مبنای دو معیار اصلی یعنی جنس و شکل دسته‌بندی می‌کنند که ما در اینجا به بررسی جنس آن‌ها می‌پردازیم و در مطلبی مجزا، اَشکال هندسی مختلف سر سوهان را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

سر سوهان الماسه

هرگاه بخواهیم کاشت پودری ناخن را انجام دهیم، از این سر سوهان کارآمد استفاده می‌کنیم که دوام بسیار خوبی دارد. البته نوع دیگری از سر سوهان الماسه هم وجود دارد که با روکش کرومی به بازار عرضه می‌شود که همین عامل، دوام و ماندگاری چند برابری را برای این نوع سر سوهان به ارمغان می‌آورد.

سر سوهان شنی

مانیکور و پدیکور از رایج‌ترین عملیات مربوط به زیبایی ناخن هستند که با استفاده از سوهان برقی می‌توان، این کارها را با کیفیت و سرعت بیشتری انجام داد. سر سوهان‌های شنی علاوه بر آنکه در انجام این عملیات مورد استفاده قرار می‌گیرند، در برداشتن ایمنِ کوتیکول ناخن هم نقش بسیار مهمی دارند. دقت کنید که هنگام برداشتن کوتیکول‌ها، نباید به آن‌ها صدمه‌ای وارد شود. کوتیکول‌ها بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند که از ورود میکروب‌ها و آلاینده‌های دیگر به بدن از راه ناخن جلوگیری می‌کنند.

سر سوهان سرامیکی

از این سر سوهان برای انجام کارهایی مثل هموارسازی، دورگیری، کوتاه کردن و … استفاده می‌شود. مزیت بزرگ سر سوهان سرامیکی نسبت به الماسه، ضریب اصطکاک کمتر آن با سطح ناخن است که باعث می‌شود ناخن‌ها در معرض سایش و حرارت کمتری قرار بگیرند. هرچند که نوع الماسه، به دلیل دوام بهتر، عمر مفید بیشتری دارد.

سر سوهان سمباده‌ای

از سر سوهان سمباده‌ای که به آن سر سوهان کاغذی هم می‌گویند، برای زدودن مواد زائدی که معمولاً بعد از عملیات زیباسازی روی ناخن باقی می‌مانند، استفاده می‌شود. البته برای ترمیم ناخن‌ها، صیقلی کردن و ایجاد خراش‌های کوچک روی صدف ناخن‌ها نیز از این نوع سر سوهان استفاده می‌کنند. این سر سوهان‌ها انواع مختلفی دارند که در یک پیوستار از هارش (خشن) تا سافت (نرم) درجه‌بندی می‌شوند که متناسب با عملیاتی که روی ناخن صورت می‌گیرد، باید درجه مناسب را انتخاب کرد.

سخن آخر

علاوه بر ضرورت تشخیص سر سوهان مناسب برای قرار دادن در دستگاه سوهان برقی، مهارت در استفاده از آن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین بدون آموزش عملی، هرگز سراغ استفاده از دستگاه سوهان برقی و سر سوهان‌ها نروید. عملیات روی ناخن، عملیاتی ظریف و حساس است و نباید آن را با صحنه‌ی آزمون‌وخطا اشتباه بگیرید. کوچک‌ترین خطا در استفاده از سوهان برقی می‌تواند آسیب جدی به ناخن‌هایتان وارد کند.

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم