سوهان برقی و انواع سر سوهان؛ بخش دوم

سر سوهان

سوهان برقی، انجام عملیات زیبایی و ترمیمی روی ناخن‌ها را با سادگی، سرعت و کارایی بهتر مقدور می‌سازد. همان‌طور که در مطالب قبلی گفتیم، آنچه در کیفیت عملیات روی ناخن‌ها، نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، سر سوهان و انتخاب نوع مناسب آن‌ها برای قرار دادن در دستگاه سوهان برقی است. در بخش اول از مطلب سوهان برقی و انواع سر سوهان، سر سوهان‌ها را با توجه به جنس آن‌ها معرفی کردیم و با کاربرد و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها آشنا شدیم. در این مطلب از نیل آذین می‌خواهیم انواع سر سوهان‌ها از نظر شکل هندسی را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

سر سوهان استوانه‌ای

این نوع سر سوهان، دو مدل سر تخت و سر گرد دارد که هر دوبرای زدودن مواد زائد باقی‌مانده روی ناخن‌ها پس از عملیات ناخن‌کاری، روی سوهانبرقی سوار می‌شوند. البته استفاده نامناسب از مدل سر تخت به دلیل ماهیت زمخت‌ترآن، می‌تواند به ناخن‌ها بالأخص کوتیکول‌ها آسیب بزند. درحالی‌که مدل سر گرد،رویکرد ملایم‌تری نسبت به ناخن‌ها دارد و به همین دلیل توصیه می‌کنیم اگر درابتدای راه هستید، از نوع سر گرد استفاده کنید.

ضمناً سر سوهان بک فیل نیز از خانواده سر سوهان استوانه‌ای محسوب می‌شود که از جنبه‌ طول و مدت ترمیم، انواع و کاربردهای مختلفی دارد.

سر سوهان مخروطی

سر سوهان مخروطی هم که یکی از کوتاه‌ترین انواع سر سوهان است، مثل سر سوهان استوانه‌ای، دو مدل سر تخت و سر گرد دارد. از مدل سر تخت برای برداشتن مواد اضافی روی ناخن و همین‌طور دور گیری آن استفاده می‌شود. کاربرد سر سوهان سر گرد متفاوت است. این مدل از نظر تیزی یا گردی سر، انواع مختلفی دارد. نوع نوک‌تیز در تمیز کردن ریشه ناخن و تفکیک مواد اضافی از آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. درحالی‌که مدل نوک‌گرد را برای کارگذاری مواد در ریشه ناخن روی دستگاه سوهان برقی، سوار می‌کنند.

سر سوهان گرد

آیا با استفاده از سوهان برقی، قصد طراحی نقوش ظریف و مینیاتوری را روی ناخن‌ها دارید؟ سر سوهان گرد یکی از بهترین گزینه‌ها برای این منظور است.

سر سوهان کاجی

ترمیم ناخن‌ها، بخش مهم مراقبت از آن‌هاست. بااین‌حال گاهی پیش می‌آید که بنا به پیچیدگی کار یا تازه‌کار بودن فرد، آثار عملیات ترمیم، روی ناخن باقی می‌ماند. برای محو کردن این آثار از سر سوهان کاجی استفاده می‌کنند.

سر سوهان حبابی

ایجاد حباب‌ها در اندازه‌های مختلف هنگام کاشت ناخن، پدیده‌ی عجیب و دور از انتظاری نیست. اما سر سوهان حبابی کمک می‌کند تا با رفع این حباب‌ها، مشکلی در نتیجه کار ایجاد نشود.

درجه‌بندی رنگی سر سوهان‌ها

یکی از نکاتی که حین قرار دادن سر سوهان در دستگاه سوهان برقی باید به آن توجه کنید، درجه سر سوهان است که میزان خشن یا نرم بودن آن را تعیین می‌کند. برای نمایش این درجه‌بندی، از پنج رنگ زرد (بسیار نرم)، قرمز (نرم) ، آبی(متوسط)، سبز (خشن) و سیاه (بسیار خشن) استفاده می‌شود. واضح است که هر چه از رنگ زرد به رنگ سیاه نزدیک‌تر شویم، میزان زبری سر سوهان بیشتر می‌شود. البته هر یک از این رنگ‌ها، خودشان چند زیرمجموعه دارند که باید متناسب با نیاز نسبت به گزینش و استفاده از آن‌ها اقدام کرد.

برچسب‌ها:سر سوهان

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم