راهنمای استفاده درست از دستگاه سوهان برقی

سوهان برقی

سوهان برقی، پای ثابت عملیات کاشت ناخن‌ها و زیباسازی آن‌هاست که دوام و طول عمر دستگاه تا حد زیادی به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. استفاده از دستگاه سوهان برقی، تابع بایدونبایدهایی است که در این مطلب از نیل آذین می‌خواهیم به مهم‌ترین آن‌ها در قالب یک راهنمای مختصر و مفید اشاره کنیم.

آنچه باید حین استفاده از سوهان برقی رعایت کنید:

  • همواره قبل از شروع کار با سوهان برقی، از جا خوردن درست سر سوهان‌ها در آن و همین‌طور بستن ضامن دستگاه اطمینان حاصل کنید. این‌ها از رایج‌ترین دلایل خرابی دستگاه سوهان برقی هستند.
  • پس از اتمام کار با سوهان برقی، سر سوهان را از آن خارج کنید.
  • ضدعفونی کردن سر سوهان‌ها بالأخص اگر از دستگاه سوهان برقی سالنی استفاده می‌کنید، نکته‌ای مهم است که همواره باید آن را مدنظر قرار دهید. فراموش نکنید که شما علاوه بر مسئولیت فنی، باید به مسئولیت‌های اخلاقی‌تان در قبال مشتریان نیز متعهد باشید.
  • سرویس سوهان برقی در فواصل زمانی منظم، یکی دیگر از بایدهایی است که برای انجام آن حتماً نباید منتظر بروز نقص در عملکرد دستگاه بمانید. سرویس منظم دستگاه، علاوه بر حفظ پایایی عملکرد آن کمک می‌کند تا مشکلات احتمالی که هنوز خود را آن‌طور که بایدوشاید نشان نداده‌اند، شناسایی شده و با اتخاذ اقدامات به‌موقع و رفع آن‌ها، از صرف هزینه‌های زیاد برای تعمیر اساسی آن پیشگیری شود.
  • وقتی از سوهان برقی استفاده نمی‌کنید، بهتر است آن را روی یک مقر اختصاصی قرار دهید. این کار علاوه بر تسهیل قابلیت دسترسی به دستگاه، از برخورد ناخواسته دست با آن و متعاقباً افتادن آن یا ریختن مواد و مایعات روی دستگاه جلوگیری می‌کند.

آنچه نباید حین استفاده از سوهان برقی انجام دهید:

  • هرگز بدون دانش تخصصی و مهارت فنی، فکر تعمیر یا سرویس دستگاه را به سرتان راهندهید! کار را به کاردان بسپارید و بدون آگاهی، حتی یک پیچ را هم باز نکنید!
  • یادتان باشد برای ضدعفونی کردن، فقط باید سر سوهان‌ها را با مواد مناسب پاککنید. هرگونه تماس مایعات و مواد ضدعفونی‌کننده با سایر قسمت‌ها مثل دستگیره، می‌تواندباعث نفوذ آن‌ها در دستگاه و متعاقباً خرابی آن شود. برای تمیز کردن منافذ دستگاه،استفاده از یکپارچه تنظیف لطیف و خشک کفایت می‌کند.
  • در استفاده از مواد روان کننده افراط نکنید.
  • تغییر جهت گردش سر سوهان‌ها روی دستگاه، همواره باید در حالت خاموش انجام شود.بنابراین برای پیشگیری از مشکلاتی مثل شکستن سر سوهان‌ها یا آسیب دستگاه سوهانبرقی، هرگز این کار را در حالت روشن انجام ندهید.
  • سر سوهان‌ها را هرگز در حالت تر روی دستگاه سوار نکنید و همیشه پس از شستشو باآب یا مواد ضدعفونی‌کننده، آن‌ها را به‌خوبی خشک کنید تا به‌این‌ترتیب عمر مفیددستگاه و سر سوهان‌ها را به حداکثر برسانید.

سخن آخر

آنچه قبل از استفاده از سوهان برقی و نگهداری آن اهمیت دارد، انتخاب و خرید سوهان برقی خوب است. اگر در مرحله خرید سوهان برقی، انتخاب درستی نداشته باشید، آنگاه حتی با رعایت همه بایدونبایدهایی که در این مطلب مرور کردیم، باز هم دستگاهتان عمر مفید چندانی نخواهد داشت. پس قویاً پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید سوهان برقی، به دلیل ملاحظات اقتصادی از انتخاب محصولات ناشناخته پرهیز کرده و حتی‌الامکان گزینه‌ای را انتخاب کنید که به‌قول‌معروف امتحانش را به‌خوبی پس داده باشد.

۱ دیدگاه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم