ابزار کاشت ناخن

کاشت ناخن

درصورتی‌که با لوازم، مواد، سر سوهان و ابزار کاشت ناخن آشنایی ندارید، در این مقاله سعی بر این است تا شما را با اصلی‌ترین ابزار کاشت ناخن آشنا کنیم.

سر سوهان‌ها:

سر سوهان‌ها از نظر ظاهر بهچند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

سر سوهان استوانه‌ای، مخروطی،کاجی، نواری، پدیکور و بکفیل. همچنین این ابزار بر اساس نوار رنگی که در قسمت پایینی آنها قرار دارد نیز ازمنظر نرمی یا سختی دسته بندی شده و به پنج قسمتقسیم می‌شوند:

نوار قرمز: نرم

نوار زرد: خیلی نرم

نوار آبی: متوسط

نوار سبز: سخت

نوار سیاه: خیلی سخت

سر سوهان نقره‌ای و طلایی:

علاوه بر این سر سوهان‌ها ازنظر جنس نیز به دسته بندی‌های سمباده‌ای، کاربیدی (آلیاژهای طلا و نقره)، سرامیکی و الماسی تقسیم‌بندی می‌گردند. ازاین‌رو هر سر سوهان جهت انجام عملی خاص در پدی کور ومانیکور ناخن بکار گرفته می‌شود. از سرسوهان های نقره‌ای و طلایی جهت سطح و نوک ناخن استفاده می‌شود.

سر سوهان سرامیکیویلسون:

از سر سوهان استوانه‌ای جهتانجام کارهای مختلفی همچون دورگیری، کوتاه کردن درترمیم، فرم دهی و همچنین یکدست کردن سطح ناخن استفاده می‌گردد. سرسوهان ناخن ویلسون مناسب استفاده ناخن کارهای مبتدی و حرفه‌ای است. جنس این سر سوهان از سرامیک بوده که دوام بالایی داردو به دلیل مواد سازنده باکیفیت آن نیاز به تیز کردن نخواهد داشت. ویژگی دیگر این سرسوهان این است که از ایجاد حرارت بالا در حین کار جلوگیری کرده و باعث می‌شود ناخن‌ها داغ نشوند. همچنین این وسیله برای ناخن‌های دست‌وپا استفاده می‌گردد.

سر سوهان سرامیکیمعمولی:

از این سر سوهان جهتایجاد یکدستی و برداشتن مواد کم‌حجم از روی ناخن استفاده می‌گردد.

سر سوهان کروم:

این نوع از سر سوهان باتوجه به روکش کرومی که دارند به‌نوعی جزء بهترین‌های بازار محسوب می‌گردند. این

سر سوهان‌ها با توجهبه روکش کرومی آنها مقاومت بالایی داشته و نتیجتاً طول عمری 3 تا 5 برابربیشتر از سایر سوهان‌ها دارند.

سر سوهان شنی:

از این دسته از سر سوهان‌ها اغلبجهت مانیکور و پدیکور و همچنینجهت برداشتن کوتیکول استفاده می‌شود.قابلیتی که این سر سوهان‌ها دارند این است که به کوتیکول وپوست اطراف ناخن‌ها آسیبی وارد نمی‌کنند.

سر سوهان سرگرد بلژیکی:

لبه این نوع از سر سوهان‌ها گردبوده و نرم‌تر از بدنه آن است. ازاین‌رو درصورت برخورد این بخش از سر سوهان با کوتیکول، از آسیب رساندن به خانم جلوگیری می‌کند.

سر سوهان وولکانو:

این نوع از سر سوهان‌ها چند مدلدارد، قسمت نوک برخی از آنها تیزتر بوده و برخی نیز گردتر هستند. سر سوهان‌های وولکانو تیزتر جهت جدا کردن موادی که به ریشه ناخن چسبیده‌اند استفاده‌شده و از مدل گردتر آن جهت خواباندن مواد بر روی ریشه ناخناستفاده می‌شود.

سر سوهان پنج در یک:

کاربرد این نوع سوهان علاوه بر کم کردن مواداضافی روی ناخن، دورگیری ریشه‌های ناخننیز است.

دستگاه سوهان برقی: ایندستگاه یکی از ابزار اصلی در کاشت ناخن به‌حساب می‌آید. ازاین دستگاه جهت سوهان کشیدن و صاف کردن ناهمواری‌های موجود بر روی سطح ناخن استفاده می‌شود. این  دستگاه دارای مته‌ای در نوکخود بوده و تعداد دورهای این مته در دقیقه و همچنین قدرت آن تعیین‌کننده کیفیتدستگاه است.

برس اسکاجی:

از اینکه دارایسطحی زبر است جهت مسطح نمودن سطح ناخن و در مراحل پایانی کاشت استفاده می‌شود.همچنین می‌توان بااستفاده از آن قطعات اضافی دور ناخن را برداشت و لبه‌های آن رایکدست کرد.

نمد هند پیس:

با استفاده از اینابزار می‌توان بر رویسطح ناخن‌ها نمایی کاملاًشفاف و طبیعی ایجاد کرد. این امر با توجه به سطح بسیار نرم و هموار این ابزار امکان‌پذیر است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم